Prej in potem: prekrivanje problematične kože

Čeprav sem svoja najstniška leta že zdavnaj prestala, ta še vedno niso zapustila moje kože. Pri skoraj dvaindvajsetih letih imam še vedno izbruhe mozoljev po obrazu, še posebno okoli brade. Nekaj je v genetiki, nekaj v hrani, nekaj v (včasih) nepravilni negi, zagotovo pa je pri meni eden največjih dejavnikov stres. In ker je tega med izpitnim obdobjem več kot dovolj, moj obraz trenutno krasi lepa zbirka nepravilnosti - od mozoljev pa vse do starih brazgotin. Zato bi danes s tabo rada delila svoj način, kako nepravilnosti na svojem obrazu prekrijem, saj sem sama potrebovala kar nekaj let, da sem našla tisto pravo strategijo.

Torej, na levi strani fotografije je stanje mojega obraza, ko se zbudim in spijem prvo kavo (če imam zjutraj dovolj časa, bom vedno spila dve - klasično turško in brezkofeinsko). Po celotnem obrazu lahko vidiš majhne mozoljčke, podočnjake pod očmi, razširjene pore na T-coni, nekaj malega pegic po nosu in predvsem mozolje na področju okoli ust. V svoji vsakodnevni rutini rada prekrijem vse našteto in čas je, da ti povem, kako to storim. 

1. Nega: zjutraj obraz najprej očistim z micelno vodico, saj tako najlažje odstranim nečistoče, ki so se na njem nabrale čez noč. Ko vodico sperem, na kritične predele nanesem protivnetno kremo, po celotnem obrazu pa vtapkam gel za (vizualno) zoožanje por.

2. Sončna krema: gre za produkt, o katerem sem se bolj podrobno začela zanimati slabo leto nazaj. Prej sem namreč vedno mislila, da je glede na svoje neizpostavljanje soncu ne potrebujem. Sama sem velika uporabnica Afroditine Sun Care kreme za zaščito obraza pred soncem z visoko zaščito (SPF 30), ki poleg zaščite še noro lepo diši. Gre tudi za eno ugodnejših krem, saj njena cena znaša nekaj pod 6 evrov za 50 ml produkta (0,12 evra/ml). Na obraz jo vedno nanesem s tapkanjem, saj tako preprečim neenakomeren nanos. Rada bi izpostavila, da je potrebno uporabiti tudi zadostno količino produkta - uporabnik naj bi za ustrezno zaščito obraza nanesel 2 ml kreme, česar pa velika večina ne upošteva. Tudi zaščita v ličilih ni dovolj za ustrezno protekcijo, saj je količinsko ne nanesemo dovolj. 

3. Primer: po nanosu sončne kreme počakam nekaj minutk, da se ta vpije, nato pa je čas za primer. Danes sem uporabila Smashboxov Photo Finish primer (15,90 evrov za 15 ml izdelka - 1,06 evra/ml), ki zagotavlja žameten občutek na koži. Poleg tega ne vsebuje olj, z mojimi porami pa opravi z lahkoto! Nanesem ga s tapkanjem ali pa z vlažno gobico.

4. Tekoča podlaga: je verjetno najpomembnejši produkt pri prekrivanju nepravilnosti. Kot sem omenila že v prejšnjih objavah, sem velika oboževalka zelo prekrivnih in obstojnih podlag, česar mi (na žalost) drugstore podlage ne omogočajo. Ena izmed mojih najljubših je podlaga Double Wear znamke Estee Lauder, ki na mojem obrazu res ostane cel dan. Gre sicer za dražji izdelek, saj 30 ml podlage v Mullerju stane 48 evrov (1,6 evra/ml), lahko pa jo naročiš na spletni strani Beauty Bay, kjer stane 38 evrov (1,26 evra/ml). DW na moji koži pusti naraven mat finiš, hkrati pa prekrije skoraj vse nepravilnosti. Če odštejem vonj po temperah, ki takoj po nanosu izgine), gre za res kvaliteten produkt, ki ga boš imel/a v uporabi dolgo časa.

5. Korektor: takoj za tekočo podlago pride na vrsto korektor, ki ga nanesem na kritične predele obraza. Med te spadajo podočnjaki, brada, nos in čelo, na katerih produkt zabrišem z Zoevinim 103 Definer Buffer čopičem. O svojem najljubšem korektorju sem sicer že pisala tu, zato si kaj več o njem preberi v prejšnji objavi.

6. Fiksiranje tekočih izdelkov: na tej točki imam dva favorita, ki ju uporabljam vsakodnevno. Prvi je banana puder znamke Ben Nye, ki je pri meni večen. Imam namreč najmanjšo embalažo, ki stane okoli 18 evrov in vsebuje 26 gramov produkta, zdi pa se mi, da pudra sploh ne zmanjka! Uporabljam ga na T-coni obraza in pod očmi, kjer rumenkast ton ni težava. Verjetno bom pri naslednjem nakupu kupila bolj roza odtenek. Ben Nye je pri nas dostopen v Kabuki trgovini in spletni strani.

Drugi prahast produkt pa je NYXov Set It & Don't Fret It, ki ga uporabljam na ostalih delih obraza. Čeprav na prvi pogled embalaža izgleda večja od prej omenjenega Ben Nye pudra, je v škatlici, ki stane okoli 13 evrov, "le" 8 gramov produkta. Ampak naj te ne skrbi, sama imam izdelek že več kot pol leta, pa ga še kar ni zmanjkalo. Pa še ena dobra stvar: če smo NYXove ljubiteljice po produkte včasih hodile čez mejo, pa je NYX sedaj dosegljiv tudi v spletni trgovini Ličila.si. :)

7. Fiksirni sprej: je zadnji korak v moji make up rutini, kjer pa sem tudi sama še v iskanju popolnega produkta. Trenutno uporabljam PERFECTitude, ki je v lasti znamke L.O.V. Sprej ima zelo prijeten vonj, hkrati pa nanešene produkte res zaklene na njihovo mesto za celoten dan. Na žalost se njegove cene ne spomnim več, prav tako pa znamka ni več na voljo v Sloveniji.

In tadaaa, takšna je moja rutina, ko je moja koža v slabem stanju. Upam, da sem s svojimi koraki pomagala vsaj nekomu, saj sem sama porabila kar nekaj časa, da sem našla "tiste prave produkte".

Imaš kakšno dobro priporočilo za fiksirni sprej? Si morda deliva kakšen korak v make up rutini? Povej mi v komentarju! :)

Se beremo naslednjič,

Diana

Komentarji