Moji najljubši čopiči (in skrb za njih)

O interesu za to objavo sem pravzaprav spraševala že dober mesec nazaj, ko sem na Instagramu objavila anketo, kaj bi te bolj zanimalo: moji najljubši čopiči ali Subculture paletka. Zmagala je slednja s 56 %, čopiči pa so ji sledili le z majhnim zaostankom. In ker obljuba dela dolg, je danes pred tabo končno objava o mojih najljubših čopičih.

Na tem mestu bi rada dodala, da sem se s čopiči začela bolj "resno" ukvarjati dobro leto nazaj, moja zbirka pa je zato temu primerno skromna (vsebuje "le" okoli 20 čopičev). Priznam tudi, da neke hude raznolikosti pri znamkah ni, plan pa je to seveda spremeniti. Najpogosteje pri meni najdeš čopiče znamk Zoeva, MAC, Real Techniques in NYX. Imam tudi en samcat Sigmin čopič, ki pa je po mojem mnenju eden najslabših, kar jih imam.

Za čopiče skrbim relativno dobro, kar v praksi pomeni ustrezno čistilo in ustrezno število pranj. Sama sem trenutno že na tretji steklenički Golden Rose čistila za čopiče, ki svoje delo opravi fenomenalno, hkrati pa nima prehudo vsiljivega vonja. Ko je čas za pranje čopičev (čopiče za tekočo podlago čistim vsak dan, za pudraste izdelke pa po potrebi, a najmanj enkrat na teden), kapljico čistila stisnem na čopič in s ščetinami le-tega delam krožne gibe po notranji strani dlani. Ko se čistilo speni in je čopič nazaj pri svoji originalni barvi, ga sperem pod mlačno vodo in ga položim na brisačo. Pri tem pazim na položaj ščetin, saj ob nepravilni postavitvi lahko hitro izgubijo svojo obliko. Čez nekaj ur so tako čopiči že suhi in pripravljeni za uporabo.

Tako, sedaj ko veš, kako svoje čopiče čistim, pa je čas, da ti izdam svoje favorite. Začela bom pri Zoevinem trojčku, ki je v uporabi vsak dan. Prvi čopič se imenuje 228 Luxe Crease in stane 9,50 evra. Po mojem mnenju gre za najboljši čopič za zabrisovanje senčil. Všeč mi je tako zelo, da imam v svoji zbirki dva - prvi, ki ga lahko vidiš na fotografiji, je star tri leta, drugi pa slabo leto. Med njima jaz sicer vidim opazen padec kvalitete, ki mu je na žalost podlegla tudi Zoeva, a vseeno gre v obeh primerih za fantastičen čopič, ki z leti uporabe izgubi le minimalno obliko. Če 228 uporabim za nanos senčil na veko, moram biti izjemno pazljiva, saj pobere ogromno količino produkta, ki pa ga nato zabriše brez težav. Ščetine so zelo mehke in veke ne zbadajo, kot to počnejo kateri drugi čopiči. (Ponavadi gre za čopiče, ki so priloženi v paletkah. Sama ne prenesem Urban Decayevih čopičev, saj se mi zdi, da bom ostala brez kože na vekah.) Če bi sama morala izbrati en sam čopič za nanos senčil, bi verjetno izbrala točno tega.

Če ostanem pri čopičih za produkte v prahu, je naslednji na vrsti Zoevin 105 Luxe Highlight čopič, ki je verjetno najmehkejši čopič v moji zbirki. Sestavljen je iz sintetičnih in naravnih ščetin. Njegova cena je 14,50 evra, za kar uporabnik dobi multi uporaben čopič. Čeprav je v osnovi namenjen osvetljevalcem, sem ga že uporabila tudi za bronzer in konturo obraza. 105 z enim samim potegom po produktu zajame dovolj za obe strani obraza, omogoča pa tudi enostavno slojenje in z njim res ni težko priti do blinding videza. Načeloma gre za precej velik čopič, zato morda ni najbolj primeren za nanašanje osvetljevalca nad zgornjo ustnico in nos, saj bi ga lahko hitro nanesli preveč.


Zadnji Zoevin čopič pa je 103 Defined Buffer, ki ima enako ceno kot Luxe Highlight. Sestavljen je le iz sintetičnih ščetin, namenjen pa je težje dostopnim področjem na obrazu. Sama ga najpogosteje uporabim za nanos korektorja pod oči in podlage nad obrvmi, saj si ne želim produkta med dlačicami. Kljub visoki prekrivnosti, ki jo čopič omogoča, za sabo pusti naraven finiš. Če si na obrazu zares zaželim popolne prekrivnosti, potem ta čopič uporabim tudi za tekočo podlago. Manjši minus je, da ga je zelo težko popolnoma očistiti, a gre vseeno za enega od mojih najljubših čopičev.

Naslednji par, ki ga bom omenila, pravzaprav združuje le ena stvar: oba čopiča uporabljam za nanos tekoče podlage. Prvi, ki ga bom predstavila, je NYXov 03 čopič, za katerega sem sama odštela 17 evrov. Gre za sintetičen čopič, ki je prav tako namenjen različnim produktom. Na meni se najboljše obnese, ko želim močno prekrivnost, ali pa kot čopič za zabrisovanje konture, kadar le-te nanesem preveč. Na obrazu ne pušča črt, je pa čopič zelo težaven za čiščenje ravno zaradi gostote ščetin.

MACov 187 Duo Fibre/Stippling čopič je bil izdelek, ki je bil dolgo časa na moji wish listi. Gre za čopič z zelo zasoljeno ceno, saj stane dobrih 50 evrov. Je vreden te cene? Hja, gre za zelo kvaliteten sintetičen čopič, ki kljub pogostemu pranju in uporabi ni izgubil svoje oblike. Z njim uporabim najmanj podlage, saj za celoten obraz zadostuje slaba pumpica, za sabo pa pusti naraven finiš. Moja najljubša taktita za ta čopič je uporaba Double Wear tekoče podlage, ki jo "zlijem" na roko, pomočim ščetine čopiča in na obraz naredim pikice. Šele nato DW začnem zabrisovati od notranjega proti zunanjem delu obraza. Manjša slabost čopiča je, da približno prvih pet pranj kot nor izgublja ščetine, kar pa se kasneje umiri, oziroma popolnoma preneha. Nakupa sicer ne bi ponovila, saj verjetno obstajajo cenejši čopiči, ki so ravno tako dobri (stavim na Zoevo), priznati pa moram, da cena tukaj odraža kvaliteto.

Tako, to je bilo mojih fantastičnih 5. Seveda so mi ljube tudi druge znamke in v bistvu se o najljubših ni bilo tako lahko odločiti. Posebno pohvalo na tem mestu bi rada izrazila tudi ABH čopičem, ki so priloženi paletkam, saj so pri svojem delu zelo dobri. Za svojo ceno se super obnesejo tudi Primark čopiči, po katerih sem sama posegla na Portugalskem, ko sem svoje pozabila doma - večina čopičev stane 2-5 evrov, kar je res drobiž.

Za danes bi bilo to z moje strani vse. Si kakšnega od favoritov mogoče deliva? Se s katerim ne strinjaš? Povej mi v komentarjih!

Se beremo naslednjič,

Diana

Komentarji